Pátkainé Szmulai Rita

Szociálpedagógus, családpedagógus és okleveles szociális munkás vagyok, 21 éve dolgozom a gyermekvédelemben.

Nagyon fontos számomra a gyermekek jóllétének elősegítése, a családok egységének erősítése. Ezen belül is szívügyem a szociális munka eszköztárának a folyamatos bővítése, a családi problémák partnerközpontú megoldására történő adaptálása.

Nagy témám a gyászfeldogozás, emiatt is tartottam fontosnak a gyászfeldolgozó csoportvezetői végzettség megszerzését.

Az iskolai szociális segítők munkájában való részvétellel a családok széles köre elérhető, a fenti célok megvalósítása lehetséges feladat.

Ladányi-Nagy Judit

Szociális munkás vagyok. A Család-és Gyermekjóléti Szolgálat szakmai egység felnőtt és gyermekvédelmi észlelő- és jelzőrendszerét koordinálom 2017 óta. Elsődleges feladatom a gyermekeket, családokat, rászorulókat ellátó intézményekkel, szakemberekkel való kapcsolattartás az együttműködés erősítése érdekében.

Családsegítés témakörből 2014-ben szakvizsgáztam. 2018-ban facilitátorként a jóvátételi, helyreállító konfliktusmegoldó eljárásban szereztem jártasságot.

Hiszem, hogy a személyes kapcsolatokon alapuló észlelő- és jelzőrendszer hatékony válaszokat tud adni a településen élő családok, egyének, közösségek problémáira, nehézségeire.

Bíróné Májer Rita

A Veszprémi Érseki Hittudományi Főiskolán végeztem szociális munkás szakon. A Magyar Honvédség nyugállományú katonáinak, özvegyeinek és az árváknak 10 éven keresztül nyújtottam segítséget. Öt éve dolgozom a gyermekvédelemben. Küldetésemnek érzem a gyermekek jogainak a védelmét, az érdekeik szem előtt tartását, hogy egészséges lelki és testi fejlődésük biztosítva legyen.

A konfliktusok az élet során sok problémát generálnak, a lehetséges megoldások miatt közvetítői, mediátori végzettséget szereztem.

A munkám során fontosnak tartom a kölcsönös partneri együttműködést a megfelelő érdemi kommunikációt, az egyének, szakemberek, intézmények között.

Vágvölgyi Éva

Szociálpedagógus végzettséggel, 21 éve dolgozom a gyermekvédelem területén. Tíz éve gyermekjóléti alapellátás témacsoportból szakvizsgáztam. Munkám során kiemelkedően fontosnak tartom a család egységét és azt, hogy a gyermekek vér szerinti szüleikkel nőhessenek fel.

Fontos az is, hogy ha valami folytán a szülők nem élnek együtt a gyermekekkel, akkor is megkaphassák tőlük a lehető legjobbat, hiszen ez alapot ad ahhoz, hogy egészséges, boldog és kiegyensúlyozott felnőtt válhasson belőlük.

Ezzel a szemlélettel végzem a hétköznapok munkáját, segítem, irányítom a Család- és Gyermekjóléti Szolgálat szakmai egység munkatársainak feladatait.

Tisztl Henrik

Több mint egy évtizede dolgozom a segítő szakmában, szociális munkásnak, majd szociálpolitikusnak tanultam. Szakemberként és vezetőként is nagyon fontos számomra a folyamatos fejlődés: úgy vélem, a társadalmi közeg, a nehézségek folyamatosan változnak, így a segítő céllal működő ellátórendszernek is folyamatosan meg kell tudni újulnia, reagálnia kell a szükségletekre.

A mára több mint hetven fős, illetve huszonöt település tekintetében illetékességgel bíró Intézmény vezetőjeként a feladataim között a tervezés, a konfliktusok kezelése és a globális irányítás került előtérbe.

A mottóm: „Hiszek abban, hogy a szakembereink és a hozzánk fordulók többre képesek, mint azt gondolják. Fontos feladatomnak tartom, hogy ezt el is higgyék magukról.”

>